Największy akcjonariusz Osram odrzucił ofertę przejęcia

opublikowano: 07-08-2019, 19:53

Allianz Global Investors (AGI) uznał, że 3,4 mld USD za producenta oświetlenia Osram, oferowane przez amerykańskie fundusze private equity Bain i Carlyle, to za mało, informuje Reuters.

AllianzGI, który ma 9,3 proc. akcji Osram, poinformował, że nie zaakceptuje oferty mimo iż jej przyjęcie rekomendowały  władze spółki. Wyraził żal, że zarząd i rada nadzorcza Osram wydają się nie mieć dostatecznej wiary w biznes, którym zarządzają i dlatego opowiedziały się za jego sprzedażą po zaniżonej cenie.

Reuters przypomina, że Bain i Carlyle wyznaczyły minimalny poziom akceptacji swojej oferty na 70 proc. kapitału akcyjnego. Do piątku zaakceptowali ją akcjonariusze posiadający tylko 0,9 proc. akcji.

Amerykanie zaoferowali 35 EUR za akcję Osram. Reuters przypomina, że kiedy w 2017 roku AllianzGI przekraczał 5 proc. w kapitale spółki kurs Osram wynosił 67 EUR. Kiedy zwiększał zaangażowanie w 2018 roku akcje notowano po 40 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane