Największy duński bank ponownie oskarżony

opublikowano: 25-06-2021, 14:58

Duńska prokuratura ds. przestępstw gospodarczych SOIK oskarżyła Danske Bank o naruszenie prawa chroniącego inwestorów przed manipulacją rynkiem.

SOIK wszczął postępowanie po tym ja duński nadzór finansowy zgłosił w ubiegłym roku, że Danske Bank rutynowo zawiera umowy dotyczące zakupu i sprzedaży papierów wartościowych bez realnej zmiany ich własności.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

To kolejne problemy Danske Banku w ostatnim czasie. Cały czas trwa postępowanie w USA i Europie w sprawie „prania” pieniędzy na wielką skalę przez estoński oddział duńskiego banku. Danske Bank został także oskarżony o udzielanie złych porad inwestorom indywidualnym. Miał również obciążać przez wiele lat zawyżonymi opłatami pożyczkodawców o niskich dochodach.

Kolejne afery pociągnęły serię zmian we władzach Danske Banku. W 2018 roku po ujawnieniu afery „prania” pieniędzy w Estonii ustąpił prezes Thomas Borgen. Chris Vogelzang, który go zastąpił na stanowisku, opuścił je w kwietniu, także w związku z ujawnieniem uwikłania w „pranie” pieniędzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane