Największy dwudniowy wzrost juana od dekady

opublikowano: 02-11-2018, 16:58

Kończący się tydzień zapisze się w historii chińskiej waluty. Po osiągnięciu najniższego poziomu od dekady, juan przeżył w czwartek i piątek szaloną jazdę, notując najwyższy dwudniowy wzrost w ciągu minionego dziesięciolecia.

Obawy związane ze zbyt nadmiernym spowolnieniem drugiej pod względem gospodarki świata, które doprowadziły do mocnej przeceny juana, ustąpiły w ostatnich dniach optymizmowi, że napięcia handlowe w sporze ze Stanami Zjednoczonymi mogą się zmniejszyć.

Juany, dolary
Zobacz więcej

Juany, dolary fot. Bloomberg

W efekcie, notowania chińskiej waluty względem „zielonego” wspięły się do 6,8870 USD w piątek, co daje 1,2 proc. aprecjację w ciągu dwóch dni, oddalając parę od psychologicznego i technicznie ważnego poziomu 7 za dolara.

Zmiana sytuacji na juanie nastąpiła po tym, jak agencja Bloomberg poinformowała, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump chce osiągnąć porozumienie w sprawie handlu ze swoim chińskim odpowiednikiem, Xi Jinpingiem na szczycie grupy G20 w Argentynie jeszcze w tym miesiącu, i poprosił kluczowych urzędników, by zaczęli opracowywać potencjalne warunki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy