Nałęczów szykuje atrakcję w PPP

ANP
opublikowano: 05-03-2010, 07:49

Budowa parku wodnego pochłonie 80 mln zł. Dobra wiadomość jest taka., że połowę funduszy gmina już zdobyła.

Nałęczów – wraz z Puławami i Kazimierzem Dolnym – leży w uzdrowiskowym trójkącie województwa lubelskiego. Dziś jest znany głównie z mikroklimatu i licznych sanatoriów, już za dwa lata może stać się również jednym z centrów pobytowych UEFA dla reprezentacji piłkarskich, które przyjadą na  EURO 2012. By zwiększyć szanse, władze miasta zdecydowały się na sporą inwestycję i już ogłosiły przetarg. Dotyczy on realizacji w systemie koncesji „Parku Wodnego – Term Nałęczowskich EURO SPA 2012". Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa i zarządzanie obiektem. Zainteresowane firmy mogą składać wnioski do 12 kwietnia.

– Taki kompleks basenowo-rekreacyjny jest potrzebny, by wzmocnić ofertę turystyczną miasta i gminy oraz „trójkąta południa” – dziś generujących 60 proc. turystyki Lubelszczyzny – mówi Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Podkreśla, że projekt idealnie wpisuje się w miejsce ze względu na atrakcyjność historyczną i mikroklimat. Poza tym w promieniu 150 km nie ma konkurencyjnego obiektu.

– Dlatego na park wodny czeka nie tylko Nałęczów, ale też Kazimierz Dolny i przedsiębiorcy hotelowi. W ślad za parkiem wodnym mogłyby powstać bowiem cztery nowe hotele o standardzie czterogwiazdkowym. W tym celu zmienimy plan zagospodarowania miasta na terenach w pobliżu nowego obiektu – dodaje Artur Rumiński.

Więcej w piątkowym „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Nałęczów szykuje atrakcję w PPP