Należności pod ochroną

Marta Biernacka
opublikowano: 27-10-2004, 00:00

Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny będą mogli zgłębić problematykę bezpiecznego obrotu należnościami.

4 listopada w hotelu Europa w Lublinie odbędzie się trzecia w tym roku konferencja na temat „Bezpieczeństwa obrotu, skutecznych strategii zarządzania należnościami”. Spotkania z cyklu Akademia Gazel Biznesu zostały przygotowane przy współudziale firm Coface Intercredit Poland, Handlowy-Heller oraz Coface Poland.

Echa Łodzi i Krakowa

Tematykę bezpieczeństwa obrotu należnościami mieli już okazję poznać przedsiębiorcy z Łodzi i Krakowa.

— Słuchaczy można było podzielić na dwie główne grupy. Z jednej strony są to prezesi firm, dyrektorzy finansowi, główni księgowi czy właściciele firm, którzy starają się dowiedzieć jak najwięcej o narzędziach i sposobach zarządzania należnościami, po to by w przyszłości zastosować omawiane rozwiązania w praktyce — mówi Beata Padzik z Coface Intercredit Poland.

Drugą grupę stanowią specjaliści, zajmujący się m.in. windykacją i zaządzaniem należnościami.

Pierwsze spotkanie w cyklu Akademii Gazel odbyło się dwa lata temu, w listopadzie w Krakowie. Tegoroczna konferencja w tym mieście zgromadziła około 70 osób.

Wykład i dyskusja

Konferencje Akademii Gazel Biznesu składają się z części teoretycznej i dyskusji. Podczas pierwszej omawiane są takie zagadnienia, jak: przyczyny powstawania trudności oraz techniki ich rozwiązywania w dziedzinie zarządzania należnościami. Prelegenci próbują odpowiedzieć na pytania:

- jak ocenić rzetelność płatniczą kontrahentów, gdy nie mamy informacji o ich sytuacji finansowej,

- jakie są metody odzyskiwania należności przeterminowanych,

- gdzie szukać szybkiego i atrakcyjnego finansowania.

Druga część polega na wymianie zdań i doświadczeń między zaproszonymi do dyskusji gośćmi. W Krakowie byli to na przykład przedstawiciele firm Summit, dystrybutora sprzętu sportowego oraz Cukier Królewski.

Specjalista ds. zarządzania należnościami w firmie Cukier Królewski przedstawił plusy korzystania z raportów wywiadowni gospodarczych. Przedstawiciel Summitu wskazywał na faktoring jako pomocne narzędzie finansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Należności pod ochroną