Czytasz dzięki

„Nalot” prokuratorów na biura Wirecardu w Niemczech

opublikowano: 01-07-2020, 11:42

Prokuratorzy przeszukują biura Wirecardu w Niemczech. Szukają dowodów w sprawie przyczyn upadku niemieckiego operatora płatności.

12 prokuratorów, którym towarzyszy 33 policjantów, przeszukuje biura Wirecardu, poinformował rzecznik prokuratury z Monachium, która prowadzi sprawę spółki.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Przeszukanie jest częścią sprawy, której jednym ze skutków było aresztowanie w ubiegłym tygodniu Markusa Brauna, do niedawna prezesa Wirecardu. Braun wyszedł na wolność dzień po aresztowaniu po wpłaceniu 5 mln EUR kaucji. Według mediów, poszukiwany jest także Jan Marsalek, dyrektor operacyjny Wirecardu. Reuters informował niedawno, że prawdopodobnie jest on w Chinach.

18 czerwca audytor Wirecardu poinformował, że nie podpisze sprawozdania rocznego spółki, bo nie może doliczyć się 1,9 mld EUR. Okazało się dość szybko, że to kwota prawdopodobnych oszustw księgowych dokonanych w spółce. 25 czerwca Wirecard rozpoczął procedurę ogłoszenia niewypłacalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane