Narasta konflikt w Stomilu Olsztyn

Michał Śliwiński
opublikowano: 08-03-2001, 00:00

Narasta konflikt w Stomilu Olsztyn

Na wczorajszym NWZA spółki główny akcjonariusz — francuska grupa Michelin nie zgodził się na przeprowadzenie audytu przez BDO Polska, zaproponowane przez grupę inwestorów finansowych.

W odpowiedzi na ofertę mniejszościowej grupy akcjonariuszy inwestor strategiczny olsztyńskiej spółki zaproponował, aby audyt przeprowadził Arthur Andersen. Na to nie chce zgodzić się opozycyjna grupa inwestorów.

— Firma zaproponowana przez Michelina jest stałym audytorem Stomilu, natomiast chcielibyśmy, aby finanse spółki sprawdził niezależny audytor bez powiązań — twierdzi jeden z przedstawicieli mniejszościowych akcjonariuszy.

Kontrowersje budzą rozliczenia Stomilu z innymi spółkami z grupy Michelin, które mają być niekorzystne dla polskiej spółki.

— Mamy uzasadnione obawy aby stwierdzić, że ponowny audyt zrobiony przez Arthura Andersena nic nie wykaże — twierdzi przedstawiciel inwestorów finansowych.

Grupa opozycyjna (OFE PZU, OFE AIG, OFE Dom, TFI Pekao Alliance PPTFI Pioneer) od lipca 2000 roku podejmuje starania o wyjaśnienie jej podejrzeń dotyczących transferowania zysków ze Stomilu do innych spółek z grupy Michelin. MS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Narasta konflikt w Stomilu Olsztyn