Nasdaq spadł do najniższego poziomu od października

opublikowano: 22-02-2002, 08:01

NOWY JORK (Reuters) - Amerykańskie indeksy spadły w czwartek, a Nasdaq znalazł się na najniższym poziomie od końca października, ponieważ inwestorzy coraz bardziej niepokoją się o wyniki dużych spółek z sektora nowych technologii, w tym producenta chipów Intela.

"Inwestorom brakuje przekonania, a na rynku panuje zamieszanie. Nikt nie chce zostać zakskoczony przez kolejne złe wiadomości" - powiedziała Donna Van Vlack z Brandywine Asset Management.

Wyprzedaż nabrała tempa pod koniec sesji i to dzień po tym jak Dow Jones zanotował największą zwyżkę od początku grudnia. Inwestorzy nie przestawali również niepokoić się o wiarygodność wyników spółek.

Nasdaq Composite spadł o 3,34 procent do 1.716,24 punktu i znalazł się na najniższym poziomie od 31 października. Na pięć ostatnich sesji cztery zakończyły się zniżkami.

Dow Jones spadł o 1,07 procent do 9.834,68 punktu, podczas gdy wcześniej znajdował się przez chwilę powyżej psychologicznego pułapu 10.000 punktów.

Zdaniem analityków niepokojem może napawać fakt, że Nasdaq przełamał punkt wsparcia na poziomie 1.740 punktu i może teraz spaść nawet do 1.650 punktów.

Rosły akcje koncernów paliwowych z powodu wyższych cen ropy będących efektem wzrastających napięć na Bliskim Wschodzie. O 16 centów podrożały akcje komncernu Exxon Mobil.

Wyprzedawano akcje producentów chipów, ponieważ dom maklerskich Banc of America Securities obniżył cenę docelową dla walorów Intela. Tracili również wytwórcy sprzętu telekomunikacyjnego z powodu redukcji prognoz wyników finansowych przez Ciena Corp.

Z powodu lepszych danych o sytuacji w amerykańskim przemyśle inwestorzy kupowali między innymi akcje producenta samolotów Boeing i aluminium - Alcoa.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Nasdaq spadł do najniższego poziomu od października