Nasdaq wybronił się przed spadkiem

opublikowano: 22-03-2016, 21:11

Pierwsza faza wtorkowej sesji na Wall Street, podobnie jak miało to miejsce w Europie, stała pod znakiem spadków wywołanych doniesieniami i zamachach terrorystycznych w Belgii.

W miarę szybko do głosu doszła strona popytowa, co pozwoliło indeksom wyjść nad kreskę. W dalszym ciągu odczuwalne jednak było zdenerwowanie i niepewność panująca wśród inwestorów co objawiało się w wahaniu wskaźników na rynku spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki. Nieco lepiej prezentował się segment spółek zaawansowanych technologii.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Na finiszu sytuacja nie przedstawiała się już zbyt obiecująco. Straciły indeksy DJ IA (-0,23 proc.) oraz S&P500 (-0,09 proc.). Lekki wzrost stał się udziałem Nasdaq Composite, który zyskał 0,27 proc.

Na parkiet trafiło we wtorek kilka ważnych danych makro. Wśród najważniejszych wymienić warto te o wzroście cen domów w styczniu (0,5 proc. w ujęciu miesięcznym i 6 proc. w skali roku), wzrost wskaźnika PMI dla przemysłu choć niższy od prognozowanego oraz najwyższy od 23 lat wzrost indeksu Fed z Richmond, który znalazł się na najwyższym poziomie od 2010 r.

W drugiej cześci sesji cieniem na indeksach kładła się przecena akcji banku Goldman Sachs.Na wartości traciły też udziały linii lotniczych, w tym American Airlines, Southwest Airlines oraz Delta Airlines. To była też nieudana sesja dla tour operatorów i operatorów statków wycieczkowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane