Nasi w Cannes

Eryk Mistewicz
opublikowano: 28-05-2004, 00:00

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (MFF) w Cannes, na prestiżowym Le Croisette pojawił się polski pawilon. Jest dziełem Telewizji Polskiwj, Ministerstwa Kultury i Niezależnej Fundacji Filmowej (NFF).

— To były wielkie dni dla polskiego filmu. Tuż po poszerzeniu UE pojawiliśmy się w Cannes w nowej formie, przyciągaliśmy i zaciekawialiśmy — ocenia Dariusz Jabłoński, szef NFF.

Popularyzowano polską produkcję oraz nawiązywano kontakty umożliwiające finansowanie kolejnych filmów. Z szefostwem TVP spotkało się kierownictwo najważniejszego programu wspomagającego finansowanie europejskich produkcji — MediaPlus. Do naszego pawilonu zawitał m.in. prezes Euroimages, największej europejskiej instytucji wspierającej kino.

Jan Komasa, student łódzkiej filmówki, otrzymał w Cannes trzecią nagrodę za „Fajnie, że jesteś” w konkursie etiud szkół filmowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eryk Mistewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Nasi w Cannes