NASK ostrzega przed nowym wariantem phishingu

  • PAP
opublikowano: 10-08-2022, 15:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Państwowy Instytut Badawczy NASK ostrzega przed nowym wariantem phishingu polegającego na podszywaniu się pod Allegro - poinformował NASK.

Marek Wiśniewski
Zobacz także

Jak napisał w swoim raporcie NASK, atakujący wystawia rzeczywistą ofertę na portalu Allegro Lokalnie, a po nawiązaniu kontaktu z potencjalną ofiarą, pod pretekstem konieczności wysyłki, przesyła jej swój link do fałszywej już oferty.

"Ofiara jest prowadzona przez całą serię podrobionych stron – od samej oferty, poprzez panel logowania, panel płatności, na jej potwierdzeniu w aplikacji mobilnej kończąc. W ten sposób atakujący może pozyskać zarówno dane logowania do portalu Allegro, jak i wyłudzić pieniądze" - zaznaczył.

"Na dodatkową uwagę zasługuje adres, pod którym phishing się znajdował: allegrolokalnie.pl. Podkreślona w powyższym fragmencie adresu URL litera na pierwszy rzut oka może wyglądać na "l", w rzeczywistości jest to jednak znak specjalny Unicode" - napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane