Nasz blue chipy też odkładają na lepsze czasy

KNS, ONO
opublikowano: 06-03-2009, 13:22

Wczoraj pisaliśmy, że

Wzięliśmy pod lupę wszystkich reprezentantów WIG20, z wyjątkiem oczywiście banków. Okazało się, że na koniec grudnia piętnastka miała na kontach 12,9 mld zł środków pieniężnych wobec 11 mld zł trzy miesiące wcześniej. W ciągu roku zapasy gotówki wzrosły o ponad 700 mln zł.

Kto odkłada na lepsze czasy? Absolutnym liderem jest TP, która w trzy miesiące zasiliła konto 1,4 mld zł. Sprawdziliśmy w rachunku przepływów pieniężnych – to zasługa działalności operacyjnej. Tepsa miała na koniec grudnia siedmiokrotnie więcej kasy niż na koniec września. Imponuje też CEZ, który poprawił się o ponad 1 mld zł. W ujęciu procentowym widać ogromne oszczędności w Asseco Poland, Cersanicie i Polimeksie.

Topnieją zapasy gotówki w Lotosie (przy stabilnym poziomie w Orlenie) i PGNiG. Ponad połowę środków pieniężnych wyczerpał TVN.

nonwrited articlenonwrited article

Oczywiście, sama wartość gotówki ma niewielkie znaczenie analityczne w oderwaniu od pozostałych składników bilansu (grupa mogła zaciągnąć kredyt, inwestować, spłacić zobowiązania, wyemitować akcje) i specyfiki firmy (sezonowość). Dlatego zachęcamy do sprawdzenia szczegółów raportów finansowych na naszych notowaniach (wystarczy kliknąć w konkretną spółkę w tabeli).


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nasz blue chipy też odkładają na lepsze czasy