Natalli-Świat: MF bierny ws. akcyzy

IAR
opublikowano: 12-06-2008, 09:37

Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Ministerstwo Finansów jest bierne i nie próbuje rozwiązać problemu wzrostu cen paliw. Aleksandra Natalli-Świat powiedziała jednak, że jest to tylko jedna z wielu przyczyn, dla których PiS zdecydował złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Wiceprzewodnicząca sejmowej komisji finansów publicznych, która gościła w Salonie Politycznym "Trójki", przypomniała, ze ceny paliw wpływają na wzrost inflacji. Jej zdaniem, zmniejszone dochody do budżetu z akcyzy na paliwo zostaną zniwelowane przez wpływy z podatku VAT.

Jak twierdzi Natalli-Świat, rząd może podjąć działania, które zagwarantują, że obniżka akcyzy przełoży się na spadek cen na stacjach benzynowych.

Jej zdaniem, ministerstwo powinno negocjować w tej sprawie z koncernami paliwowymi, które deklarują otwartość na takie rozmowy. Wiceprzewodnicząca PiS przypomniała, że takie działania podjął rząd we Francji, który wynegocjował z tamtejszym koncernem paliwowym obniżkę cen paliw na stacjach benzynowych.

Zdaniem Natalli-Świat, rząd Donalda Tuska zapomina, że wszyscy polscy obywatele powinni korzystać z obecnego wzrostu gospodarczego. Jeśli tak się będzie działo, Polacy nie będą wyjeżdżać za granicę - dodała Natalli-Świat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Natalli-Świat: MF bierny ws. akcyzy