Nationale-Nederlanden poszukuje nowego prezesa

opublikowano: 31-08-2018, 11:38

Zmiany w zarządzie firmy ubezpieczeniowej. Wojciech Sass, prezes zarządu, odchodzi.

Wojciech Sass, prezes polskiego Nationale-Nederlanden, odchodzi z firmy. Stanowisko piastuje do 15 września. Jak poinformowało biuro prasowe N-N, pododem rezygnacji jest nowy etap w karierze zawodowej Wojciecha Sassa. Do czasu powołania jego następcy, obowiązki prezesa zarządu spółek: Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie, Nationale-Nederlanden Usług Finansowych będzie pełnił Jacek Koronkiewicz, obecny członek zarządu, odpowiedzialny za pion finansów, operacji i zakupów. Ruszył już konkurs na nowego prezesa. 

Wojciech Sass posiada karierę rozpoczął w 1995 r. w Pionie Usług Finansowych firmy Accenture w Warszawie. W latach 1997-2011 był zatrudniony w Boston Consulting Group (BCG), gdzie realizował projekty dla towarzystw ubezpieczeniowych i banków w Niemczech, Australii i w Polsce.
Zobacz więcej

20-letnie doświadczenie:

Wojciech Sass posiada karierę rozpoczął w 1995 r. w Pionie Usług Finansowych firmy Accenture w Warszawie. W latach 1997-2011 był zatrudniony w Boston Consulting Group (BCG), gdzie realizował projekty dla towarzystw ubezpieczeniowych i banków w Niemczech, Australii i w Polsce. fot.

Wojciech Sass dołączył do Nationale-Nederlanden, życiowego ubezpieczyciela, należącego do holenderskiej grupy kapitałowej, w październiku 2015 r. Wcześniej przez cztery lata był wiceprezesem zarządu BNP Paribas, gdzie odpowiadał za segment detaliczny. Ze stanowiska zrezygnował trzy miesiące po połączeniu banku z BGŻ. 

- Dziękujemy Wojtkowi za jego zaangażowanie w rozwój biznesu oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości. Podczas trzyletniej kadencji Wojciecha Nationale-Nederlanden w Polsce znacząco wzmocniło swoją komercyjną pozycję, poprzez konsekwentną realizację długofalowej strategii koncentrującej się na wzroście na rynku ubezpieczeń na życie indywidualnych oraz grupowych, rozwoju w obszarze bancassurance oraz wejściu w segment ubezpieczeń majątkowych – mówi Dorothee van Vredenburch, Chief Change & Organisation  oraz członek zarządu Grupy NN.  

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu