Nationwide da kredyt hipoteczny 85-latkom

opublikowano: 09-05-2016, 12:13

Największe brytyjskie towarzystwo budowlane, Nationwide, podwyższy do 85 lat maksymalny wiek klientów, którzy mogą dostać kredyt hipoteczny.

Spółka tłumaczy, że decyzja o podwyższeniu wieku o 10 lat od lipca wynika z „rosnącego popytu”. Klienci  Nationwide w zaawansowanym wieku będą mogli korzystać z wszystkich oferowanych standardowych produktów. Jedyne limity, to maksymalna kwota kredytu 150 tys. GBP i do 60 proc. LTV (kredytu do wartości nieruchomości).

Nationwide nie jest pierwszą instytucją, która pozwala pożyczać starszym osobom. Od poniedziałku z 75 do 80 lat rośnie limit wieku w banku Halifax, który uzasadnia to demografią. Tłumaczy, że ludzie obecnie żyją i pracują dłużej. 

Według regulatora brytyjskiego rynku, liczba klientów w wieku powyżej 65 lat wzrośnie w ciągu pięciu lat o 1,1 mln. Z niedawnego badania Halifax wynika, że jeden na trzech Brytyjczyków oczekuje iż będzie pracować po tym, jak osiągnie wiek emerytalny, aby spłacić kredyt hipoteczny.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, SkyNews

Polecane