Nationwide zainwestuje 180 mln zł

Ewa Bednarz
11-05-2000, 00:00

Nationwide zainwestuje 180 mln zł

TERAZ POLSKA: Polska stanowi najbardziej atrakcyjny rynek Europy Środkowej — twierdzi Richard D. Headley, prezes Nationwide Global Holdings. fot. G. Kawecki

Nationwide chce w ciągu 5-7 lat osiągnąć od 7 do 10 proc. udziału w polskim rynku ubezpieczeń grupowych. W tym celu zainwestuje w Polsce 40 mln USD (około 180 mln zł). Pierwszych zysków spodziewa się już po 5 latach.

Nationwide Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie będzie oferowało ubezpieczenia grupowe z funduszem inwestycyjnym w rozumieniu ustawy o funduszach inwestycyjnych. Wyjątkiem jest fundusz gwarantowany, którego wartość jednostki przyrasta o z góry określoną kwartalną stopę zwrotu, nie mniejszą niż minimalna roczna stopa wzrostu. W początkowej ofercie znajdą się fundusze inwestycyjne Pioneera. Nationwide nie wyklucza jednak współpracy z innymi TFI.

— Prowadziliśmy już rozmowy z kilkoma towarzystwami, jednak na razie żadne z nich nie zaoferowało nam atrakcyjnej współpracy. Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim funduszami inwestującymi na rynkach zagranicznych. Już niebawem fundusz międzynarodowy zaoferuje Pioneer. Myślimy też o własnym funduszu, zbliżonym do specjalistycznych emerytalnych — mówi Adam Uszpolewicz, prezes Nationwide Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie.

Celem towarzystwa jest osiągnięcie od 7 do 10 proc. udziału w polskim rynku ubezpieczeń grupowych. Pierwsze umowy będą zawierane już w czerwcu. Pod koniec 2000 roku oferta zostanie poszerzona o produkty przeznaczone dla klientów indywidualnych.

— Już teraz dajemy możliwość indywidualnego zarządzania ulokowanymi u nas oszczędnościami — zaznacza Richard D. Headley, prezes Nationwide Global Holdings, firmy która jest wyłącznym akcjonariuszem Nationwide Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie.

— Jesteśmy nastawieni na klientów, którzy są zainteresowani oszczędzaniem długoterminowym, czekaliśmy więc na wejście w życie znowelizowanej ustawy o pracowniczych programach emerytalnych — podkreśla Richard D. Headley.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nationwide zainwestuje 180 mln zł