NATO pomoże Polsce w Iraku

Artur Szymański, PAP
opublikowano: 22-05-2003, 00:00

NATO zgodziło się w środę, by wojskowi sojuszu doradzali Polsce w pełnieniu dowódczej roli w polskiej strefie stabilizacyjnej w Iraku.

— Rada sojuszu jednogłośnie postanowiła zlecić władzom wojskowym NATO, żeby możliwie jak najszybciej doradziły w sprawie polskiej prośby o wsparcie NATO dla Polski w Iraku — oświadczył George Robertson, sekretarz generalny sojuszu po spotkaniu ambasadorów państw członkowskich w Brukseli.

Zastrzegł, że „nie mówimy o obecności NATO w Iraku”.

— Dla Polski jest to ważne wydarzenie, choć dopiero zapoczątkowuje proces wspierania Polski przez NATO — ocenił Jerzy Nowak, ambasador Polski w NATO.

Wojskowi NATO przedstawią teraz Polsce listę możliwości, jakimi sojusz może wesprzeć Polskę technicznie w przygotowaniu operacji stabilizacyjnej w polskim sektorze. Ambasador nazwał to „menu”, z którego Polska będzie sobie mogła wybrać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NATO pomoże Polsce w Iraku