Nauka programowania przechodzi do internetu

ANB
opublikowano: 26-03-2020, 15:08

2,2 mln zł inwestycji otrzymała szkoła programowania InfoShare Academy. Cel: rozwój pionu zdalnej edukacji.

Wiele wskazuje na to, że wymuszone przez pandemię przejście na zdalną edukację w szkołach i na uczelniach spopularyzuje tego rodzaju formułę nauczania. Szkoła programowania InfoShare Academy idzie więc za trendem i rozwija własną platformę edukacji w zakresie IT. Na rozwój narzędzia dostała 2 mln zł od funduszu Black Pearls VC i 200 tys. zł od Tomasza Józefackiego, prywatnego inwestora i przewodniczącego rad nadzorczych Nais i Movebubble. 

Dodatkowym argumentem za budową e-platformy jest duże zapotrzebowanie na programistów, w Polsce przed wybuchem pandemii koronawirusa szacowane nawet na 50 tys. specjalistów. 

- Szybko przeszliśmy w tryb kształcenia na odległość, to kwestia czysto organizacyjna i mamy ją za sobą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że edukacja zdalna w oparciu o tradycyjną metodę nauczania ma swoje ograniczenia. Prawdziwy e-learning to znacznie więcej niż połączenie wideo z wykładowcą – poinformował Andrzej Kiesz, prezes infoShare Academy. 

Za wdrożenie platformy będzie odpowiadać spółka zależna infoShare Academy - iSA Online. 

- Zjawisko transformacji technologicznej w edukacji znacznie przyspieszy i szybko zostaną wyznaczone nowe standardy. Zamierzamy czynnie uczestniczyć w ich wyznaczaniu. A polski i europejski rynek pracy cierpi na olbrzymi niedobór programistów – zadeklarował Maciej Skórkiewicz, partner w Black Pearls VC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane