Navimor wkrótce wskoczy na giełdowy parkiet

ANP
opublikowano: 19-04-2010, 00:00

Spółka Zrembu poprosi inwestorów o kilka milionów. Zremb też nie wyklucza emisji na dużą akwizycję.

Spółka Zrembu poprosi inwestorów o kilka milionów. Zremb też nie wyklucza emisji na dużą akwizycję.

To ma być pracowity i owocny rok dla grupy Zremb Chojnice. W planach jest m.in. upublicznienie niedawno przejętej spółki Navimor-Invest, która zajmuje się budownictwem hydrotechnicznym.

— Jeszcze w tym roku spółka może pojawić się na rynku NewConnect. Jeśli jednak zdecydujemy o wejściu na główny parkiet, do debiutu mogłoby dojść na przełomie roku — mówi Krzysztof Kosiorek-Sobolewski, prezes Zrembu.

Wiele będzie zależeć od tegorocznej dynamiki przychodów Navimoru–Invest, które w 2009 r. wyniosły ponad 33 mln zł.

— Oferta publiczna mogłaby wynieść kilka milionów złotych, które przeznaczymy na dokupienie sprzętu do specjalistycznych prac. Będziemy też starać się o unijne dotacje — dodaje Krzysztof Kosiorek-Sobolewski.

W planach ma również kilka przejęć.

— Nie wykluczamy przede wszystkim odkupienia reszty udziałów w Navimor-Invest [obecnie Zremb ma 51,06 proc. kapitału zakładowego — przyp. red.]. Ale też rozmawiamy z kilkoma podmiotami z branży budownictwa inżynieryjnego, zajmującymi się zwłaszcza robotami drogowymi. Na mniejsze akwizycje przeznaczymy własne pieniądze. Na większe nie wykluczamy emisji akcji — mówi prezes Zrembu.

Krzysztof Kosiorek-Sobolewski liczy w sumie na co najmniej trzy akwizycje jeszcze w tym roku. Prezes wierzy, że dzięki tym zabiegom powstanie silny podmiot. Przypomnijmy, że ubiegły rok grupa Zrembu (od ostatniego kwartału były konsolidowane wyniki zakupionej firmy Henczke Budownictwo) zakończyła z wynikiem 37,24 mln zł i 6,14 mln zł zysku netto. Od marca będą też konsolidowane wyniki Navimoru.

— Choć dla firm budowlanych z grupy zima była ciężka i trzeba było walczyć o wynik z I kwartału 2010 r., nie będziemy się wstydzić rezultatów. W tym roku, nawet jeśli do akwizycji nie dojdzie, liczę na bardzo dużą dynamikę przychodów grupy — mówi Krzysztof Kosiorek-Sobolewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu