NBP znów wystawi Zegrze

ANP
opublikowano: 22-01-2010, 00:00

Będzie kolejny przetarg na sprzedaż działki w Zegrzu. NBP nie rezygnuje też z rozbudowy obiektu w Zalesiu.

Będzie kolejny przetarg na sprzedaż działki w Zegrzu. NBP nie rezygnuje też z rozbudowy obiektu w Zalesiu.

Choć pierwszy przetarg na sprzedaż należącej do Narodowego Banku Polskiego (NBP) 28-hektarowej działki w Zegrzu Północnym (gmina Serock) nie doszedł do skutku, bank już przymierza się do kolejnego.

"Sprzedaż każdej nieruchomości, a szczególnie nietypowej, wymaga odpowiednio długiej ekspozycji na rynku. Z tego względu NBP zamierza ponownie wystawić na sprzedaż nieruchomość w Zegrzu w przetargu nieograniczonym" — informuje biuro prasowe NBP.

Decyzję o cenie wywoławczej i terminie kolejnego przetargu bank podejmie m.in. po analizie sytuacji na rynku nieruchomości.

W pierwszym przetargu na Zegrze nie wpłynęła żadna oferta. Cena wywoławcza wynosiła 28,6 mln zł. NBP zamierzał zbudować na tamtym terenie nowoczesny i najlepiej strzeżony magazyn pieniędzy w kraju. Z planów zrezygnował po fiasku kilku przetargów na budowę skarbca i po znaczącym wzroście kosztów inwestycji.

Nie zmieniły się natomiast plany rozbudowy obiektu NBP w Zalesiu Górnym (pod Warszawą).

— Obecnie opracowywana jest dokumentacja na realizację tej inwestycji — informuje biuro prasowe NBP.

200

mln zł

Na tyle początkowo wyceniano budowę supersejfu w Zegrzu. Ostatecznie okazało się, że koszty wzrosły dwukrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane