Negatywna rekomendacja dla LPP

KZ
23-08-2012, 08:20

W raporcie z 16 sierpnia Marcin Stebakow, analityk DM BPS, wydał rekomendację "sprzedaj" dla akcji LPP. Cena docelowa to 3111 zł.

- Zawracamy uwagę, iż w roku 2012 spółka będzie notowana z premią w stosunku do spółek z grupy porównawczej. Przy wskaźniku P/E na 2012 na poziomie 20,2x, akcje LPP notowane są z blisko 19% premią względem spółek z branży, którą po części argumentujemy rozwojem na rynkach wschodnich, sprawnym zarządem, perspektywami wysokiej dywidendy w przyszłości jak i zapowiadanym rozwojem piątej marki. Jeśli spojrzymy na wskaźniki względem najbliższych konkurentów z Europy Zachodniej działających również w Polsce, tj. Inditex i H&M, zauważymy, iż akcje LPP notowane są z dyskontem. Niemniej jednak nasza cena docelowa znajduje się 10,8 proc. poniżej obecnej ceny rynkowej dlatego też wydajemy rekomendację SPRZEDAJ - podano w uzasadnieniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Negatywna rekomendacja dla LPP