"Negatywne sygnały w notowaniach indeksów"

analitycy Raiffeisen
opublikowano: 06-03-2012, 09:04

W poniedziałek z notowań polskich indeksów giełdowych napłynęły niepokojące sygnały - zauważają analitycy Raiffeisena.

Indeks WIG20 naruszył strefę lokalnych wsparć 2290-2300 pkt, co przemawia za kontynuacją jego ruchu w ramach powstałego w lutym korekcyjnego kanału spadkowego. Celem dla niego staje się poziom 2250 pkt.

Zobacz także

Sygnał do spadku w kierunku tej wartości zanegowałby szybki powrót ponad 2290 pkt. Negatywne impulsy powstały również w notowaniach indeksu szerokiego rynku (WIG) oraz małych spółek (sWIG80).

Pierwszy z wymienionych benczmarków przebił lokalne wsparcia 41 130-41 200 pkt i zszedł pod linię szyi formacji głowy z ramionami, widocznej na wykresie dziennym. Przebicie tych ograniczeń otwiera drogę do zniżki w kierunku 40 000 pkt. Podobnie jak w przypadku WIGu20 potencjał ten zostałby zanegowany przez szybki wzrost ponad pokonane wczoraj wsparcia.

W przypadku indeksu sWIG80 obserwujemy kontynuację zniżki po odbiciu się od poziomu 50% zniesienia spadków, jakie miały miejsce od maja do grudnia 2011 r. Zniżka ta może sprowadzić indeks w okolice 10 000 pkt.

Na tle wymienionych indeksów najlepiej prezentuje się mWIG40, w notowaniach którego nie padły jeszcze sygnały do większej korekcyjnej zniżki. Mimo wskazanych sygnałów istnieje szansa na to, że dzisiaj polskie indeksy giełdowe będą podejmować próby zanegowania negatywnych sygnałów.

Ich wczorajsza zniżka bowiem była częściowo reakcją na spadki, jakie miały miejsce na początku poniedziałkowej sesji w USA, a które w dalszej części notowań zostały częściowo odrobione.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: analitycy Raiffeisen

Polecane