Negatywnie o Budimeksie

opublikowano: 16-07-2018, 22:00

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację „redukuj” dla akcji Budimeksu. Wycena to 115,2 zł.

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację „redukuj” dla akcji Budimeksu. Wycena to 115,2 zł. Według szacunkowych danych zarządu, Budimex zanotował w drugim kwartale 2018 r. 41-procentowy spadek zysku netto, do 65 mln zł.

— Wynik na takim poziomie jest więc porównywalny z I kw. 2018 r. Przy spodziewanym sezonowym wzroście przychodów w drugim kwartale 2018 r. implikuje to dalszą erozję marży w segmencie budowlanym. Jeżeli wyniki nie są zaburzone przez zdarzenia jednorazowe, to, według naszych szacunków, mogła ona wynieść 6,0-6,5 proc., co oznaczałoby poziomy najniższe od połowy 2014 r. Na wyzwania po stronie kosztów nadal wskazuje zarząd spółki (mocno podnosi w tym roku problem braku realnej indeksacji cen) — napisał w uzasadnieniu Krzysztof Pado.

Jego zdaniem, przy niskiej poduszce bezpieczeństwa w postaci zawiązanych rezerw na straty (po pierwszym były one na poziomie najniższym od drugiego kwartału 2009 r.) trudno liczyć na poprawę rentowności w drugim półroczu, co będzie tym samym oznaczać dalszy spadek EBITDA oraz zysku netto. — W takich warunkach trudno będzie, naszym zdaniem, o trwałą odbudowę kursu — uważa Krzysztof Pado.

Przez ostatnie trzy miesiące notowania Budimeksu spadły o 46 proc. Raport wydano 12 lipca o godz. 10.15. Jego treść dostępna jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu