Nerwowe falowanie na Wall Street

WST
13-11-2008, 16:03

Po niecałej godzinie handlu, indeksy amerykańskich giełd wyszły ponad kreskę. Znów na parkietach pojawiła się „zieleń”. 

Nastroje w pierwszej godzinie poprawiła informacja o spadku stopy pożyczek hipotecznych.

O godzinie 16:58 wskaźnik DJ IA rósł o 0,07 proc., S&P500 zyskiwał 0,42 proc., zaś Nasdaq Composite spadał o 0,31 proc.

Wcześniej jednak na parkiecie dominowali sprzedający, których do pozbywania się walorów zachęcały opublikowane przed sesją dane makro, jak i niepokojące prognozy spółek na kolejne miesiące.

Przed sesją poznaliśmy nowe dane makro. Znów zaniepokoiły te z rynku pracy.

Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych okazała się zdecydowanie wyższa niż zakładali analitycy. Wzrosła do 516 tys. z 481 tys. przed tygodniem przy prognozie na poziomie 485 tys.

Specjaliści lekko przestrzelili z szacunkami deficytu handlowego USA we wrześniu. Spadł on do 56,5 mld USD, podczas gdy prognoza zakładała wartość o 300 mln wyższą.

Na zielono na chwilę zaświeciły się w średniej Dow Jones notowania giganta detalicznego, Wal-Mart Stores. Raport kwartalny potentata okazał się dwuznaczny. Z jednej bowiem strony firma pochwaliła się niemal 10-proc. wzrostem zysku w III kwartale, jednak z drugiej ostrzegła przed słabszymi wynikami w kwartale bieżącym. Kurs jednak faluje i nie może zdecydować się co do kierunku.

Zdecydowanie lepiej poradził już sobie kur papierów Intela, największego na świecie producenta układów scalonych. Wyszedł w końcu na północ. Niższy popyt na komputery zmusił spółkę do zrewidowania w dół prognozy na czwarty kwarta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nerwowe falowanie na Wall Street