Czytasz dzięki

Nerwowy początek tygodnia na Wall Street

opublikowano: 29-10-2018, 21:08

Po piątkowej przecenie inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach z obawami podchodzili do poniedziałkowej sesji.

Po tym jak indeksy otworzyły się jednak znacznie wyżej niż kończyły miniony tydzień pojawiły się nadzieję, na odreagowanie na Wall Street. Stopniowo jednak zapał kupujących słabł i trzy główne wskaźniki zeszły pod kreskę. Ostatecznie straciły odpowiednio: Dow Jones IA -0,99 proc., S&P500 -0,66 proc., a Nasdaq 1,63 proc. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Spośród istotnych dla inwestorów danych makro, jakie w poniedziałek dotarły na parkiet wymienić należy przede wszystkim odczyty dotyczące dochodów i wydatków Amerykanów. We wrześniu dochody zwiększyły się o zaledwie o 0,2 proc. względem sierpnia, zaś w przypadku wydatków było to 0,4 proc. Obie publikacje rozczarowały swoją skalą.

Na tle poddającego się wahaniom rynku dobrze zaprezentowały się w poniedziałek udziały koncernów motoryzacyjnych. Mocno zwyżkował kurs papierów Forda i General Motors. To zasługa informacji przekazanej przez agencję Bloomberg, że Chiny planują obniżenie o połowę ceł na zakup samochodów. 

Gwiazdą sesji były jednak udziały Red Hart, producenta systemu Linux. Momentami akcje drożały o ponad 50 proc/. To efekt weekendowej informacji o przejęciu spółki przez technologicznego giganta, koncern IBM w transakcji o wartości 34 mld USD. Akcje IBM natomiast traciły około 2 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane