Netanjahu nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 2020-09-16 17:11
zaktualizowano: 2020-09-16 16:52

Premier Izraela został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla w wyniku przełomowych porozumień normalizacyjnych podpisanych we wtorek w Białym Domu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem.

Benjamin Netanjahu został nominowany przez Paolo Grimoldiego, posła do parlamentu Włoch z antyimigranckiej partii Liga.

Polityk napisał w osobnym tweecie, że ma nadzieję, że Netanjahu podzieli się nagrodą z prezydentem USA Donaldem Trumpem, który został w zeszłym tygodniu nominowany przez prawicowego parlamentarzystę z Norwegii.

Norweski Komitet Noblowski każdego roku otrzymuje setki nominacji od prawodawców, członków rządów i naukowców z różnych krajów. Spośród nich wybiera osobę lub instytucje, która zostanie uhonorowana nagrodą.