Netflix podbija świat i Polskę

opublikowano: 06-01-2016, 20:19

Amerykański Netflix, największy na świecie internetowy serwis z materiałami wideo udostępnianymi na życzenie, poszerza swoją działalność. Trafi również do Polski.

Netflix uruchomił swoją usługę w Indiach, Rosji, Polsce, Singapurze i ponad setce innych krajów. Dzięki temu jest coraz bliżej osiągnięcia swojego celu, który zakłada, że serwis będzie pierwszą globalną telewizją internetową.  

Netflix
Netflix
Reuters/Forum

Netflix ogarnia swoim zasięgiem już prawie cały świat, ale nie działa jeszcze na kluczowym chińskim rynku. Chiny jako największy kraj na świecie jest ciągle brakującym klejnotem w koronie amerykańskiego koncernu.

- Rodzi się nowa globalna sieć telewizji internetowej. Odbiorcy z całego świata, od Singapuru do Sankt Petersburga, od San Francisco do Sao Paulo, będą się mogli cieszyć naszymi programami i filmami – powiedział Reed Hastings, prezes i współzałożyciel Netflixa

Serwis dostępny pod adresem netflix.pl na razie nie został "spolszczony". Eksperci podkreślają, że oferta dla polskiego rynku będzie różniła się od dostępnej w USA.

Akcje firmy drożały w środę na Wall Street o ponad 9 proc. Poniżej kurs spółki w ostatnim roku. 

Użytkownicy serwisu otrzymują po rejestracji jeden darmowy miesiąc, później mają do wyboru kilka pakietów: basic (7,99 EUR), standard (9,99 EUR) i premium (11,99 EUR).

W przypadku najdroższego pakietu użytkownik może oglądać treści na czterech urządzeniach w tym samym czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ŁO, Bloomberg

Polecane