Netflix trafił do prestiżowego grona

opublikowano: 22-01-2019, 22:00

Choć do rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej jeszcze trochę czasu, dzień ogłoszenia nominacji jak zawsze budzi nie mniej emocji.

Tym razem komunikat filmowców odsłania pewne trendy w branży filmowej. Poza twórcami filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego (polski film jest nominowany w trzech kategoriach, w tym „najlepszy film nieanglojęzyczny”) sukces może świętować m.in. Netflix. Po raz pierwszy film wyprodukowany przez dostawcę platformy streamingowej znalazł się na krótkiej liście obrazów nominowanych w kategorii „najlepszy film” — napisał portal CNBC. „Roma” powalczy o tytuł z tytułami: „Bohemian Rapsody”, „Green Book”, „Narodziny gwiazdy” (z Lady Gagą w roli głównej), „Vice”, „BlacKkKlansman”, „The Favourite” i „Czarną Panterą”, filmem wyprodukowanym przez studio Disneya, który zarobił już na świecie 1,3 mld USD. Ostatnia nominacja jest również precedensowa dla tej kategorii — pierwszy raz o złotą statuetkę powalczy w niej film o superbohaterze. Wcześniej filmy produkowane przez Netflix nominowane były np. w kategorii filmów dokumentalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu