Netmedia nie kupią rywala

KL
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

Netmedia nie przejmą udziałów w PTQV. Planują jednak inne przejęcia i emisję akcji.

Netmedia nie przejmą udziałów w PTQV. Planują jednak inne przejęcia i emisję akcji.

Netmedia rozwiązały umowę z Polish Travel Quo Vadis (PTQV). Firma chciała kupić 84 udziały, stanowiące 33 proc. udziałów w internetowej firmie, zajmującej się rezerwacjami hoteli. Poinformowała natomiast o przejęciu innej spółki — Hotele Online. Zarząd zapowiada kolejne akwizycje i rozważa przeprowadzenie w tym roku emisji akcji.

— Chcieliśmy przejąć PTQV, by skonsolidować rynek — wyjaśnia Andrzej Wierzba, prezes Netmediów. Zapewnia, że początkowo wszyscy trzej udziałowcy przejmowanej spółki chcieli sprzedać udziały. W czerwcu 2006 r. została ustalona cena. Po pewnym czasie wycofał się jeden z udziałowców, potem drugi. Na transakcję był zdecydowany trzeci akcjonariusz — Jolanta Pszczoła (matka wiceprezesa Netmediów), do której należało 33 proc. akcji. Podpisaliśmy z nią umowę zakupu udziałów, natomiast ze względu na zakwestionowanie zgody przez zarząd PTQV postanowiliśmy rozwiązać umowę, aby uniknąć długotrwałych sporów prawnych. Zamierzamy dalej konsolidować rynek rezerwacji hotelowych oraz innych usług turystycznych w internecie — mówi Andrzej Wierzba.

Twierdzi, że nawet bez PTQV Netmedia dysponują największą bazą ofert rezerwacji hotelowych w internecie. Nie chcą rozmawiać z pozostałymi udziałowcami PTQV.

— Między innymi ze względu na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat naszej firmy — dodaje prezes Netmediów.

Spółka nadal konsoliduje rynek. Niedawno przejęła ehotele.pl — operatora systemu rezerwacji hotelowych oraz portal hotele-online.pl.

— Z czterech systemów rezerwacji działających na rynku zostały już tylko dwa — my i PTQV. Pokazaliśmy również, iż jesteśmy w stanie zrealizować podawane w prospekcie prognozy, nawet podwyższone — twierdzi prezes.

Spółka zrealizuje również tegoroczne prognozy, które mówią o wzroście przychodów do 6,1 mln zł w porównaniu z 3,52 mln zł w 2006 r.

Firma nie wyklucza w tym roku kolejnych przejęć, nie tylko w branży rezerwacji hoteli. W związku z tym rozważa przeprowadzenie emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netmedia nie kupią rywala