Networking ratunkiem dla twojej duszy i ciała

MK
opublikowano: 25-07-2008, 00:00

Szeroka sieć kontaktów pomaga menedżerowi zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną do najpóźniejszych lat.

Szeroka sieć kontaktów pomaga menedżerowi zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną do najpóźniejszych lat.

Pozytywny wpływ relacji interpersonalnych na nasze zdrowie potwierdzają m.in. badania przeprowadzone ostatnio w Szwecji. Wynika z nich, że im głębsze więzi emocjonalne mamy z innymi ludźmi, tym mniejsze prawdopodobieństwo zablokowania arterii wieńcowych. Ważna to wiadomość szczególnie dla szefów, którzy coraz częściej narzekają na problemy kardiologiczne.

Na związek między wsparciem społecznym a jakością życia wskazują też uczeni z Harvardu. Uczestnicy ich badań, którzy twierdzili, że w ich stosunkach z rodzicami było mało ciepła, często mieli zdiagnozowane poważne choroby. Z kolei menedżerowie otoczeni rodziną i przyjaciółmi okazują się statystycznie zdrowsi, bardziej odporni na stres i lepiej radzący sobie w sytuacjach kryzysowych niż samotnicy. Częściej też dożywają późnej starości. Swoją drogą, menedżerowie pracujący za granicą mają znacznie mniejsze szanse na długowieczność. Co się tłumaczy tym właśnie, że są daleko od swoich bliskich.

Grzegorz Turniak, propagator networkingu w Polsce, podkreśla, że doświadcza na co dzień, jak ważne dla zachowania dobrego zdrowia są kontakty międzyludzkie.

— Pielęgnuję relacje z bliskimi. Chwila rozmowy z przyjacielem czasem wystarczy, aby odzyskać siły, formę i entuzjazm — mówi ekspert.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy