Neuca wyraźnie poprawiła rentownosć

KZ, ESPI
opublikowano: 18-03-2013, 07:42

W 2012 r. zysk netto Neuki, dystrybutora leków, wzrósł o 24 proc. do 66 mln zł. Przychody skurczyły się o 11 proc. do 5,68 mld zł.

Wynik operacyjny powiększył się o 21 proc. do 94 mln zł.

- Sukcesy, które osiągaliśmy w 2012 roku chcemy z nawiązką powtórzyć w bieżącym roku. Droga do tego nie będzie jednak łatwa. Od stycznia 2013 roku obniżeniu uległy marże hurtowe, co może mieć niekorzystny wpływ na cały rok. Neuca, podobnie jak przed rokiem, jest dobrze przygotowana do niekorzystnego otoczenia rynkowego. Zgodnie z prognozę opublikowaną na początku tego roku chcemy zarobić 77 mln zł po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych. Koszty jakie ponosimy z tytułu ustawy refundacyjnej pokryjemy dzięki oszczędnościom z restrukturyzacji. W tym roku oczekujemy również pozytywnej dynamiki rynku, a sama Grupa powinna rosnąć szybciej niż cała branża - naszym celem średnioterminowym jest posiadanie 30 proc. udziału w rynku. Widocznie rozwijać się będzie segment produktów własnych, które w tym roku powinny przynieść kilka milionów złotych zysku. W ramach tego obszaru będziemy rozwijać nie tylko istniejące marki, ale także będziemy wdrażać nowe - napisał w liście do akcjonariuszy Piotr Sucharski, prezes Neuki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Neuca wyraźnie poprawiła rentownosć