"Neutralnie" dla polskich akcji

Neutralną rekomendację z negatywnym wskazaniem wydali analitycy Erste Group spółkom notowanym na giełdzie warszawskiej.

Wskaźniki wyprzedzające koniunktury sugerują, że gospodarki środkowoeuropejskie znalazły już twarde dno w obecnym cyklu koniunkturalnym, jednak wciąż nie należy spodziewać się szybkiej poprawy zysków spółek, wynika ze strategii Erste Group na trzeci kwartał. Bank wydał rekomendację neutralną ze wskazaniem negatywnym dla polskiego rynku akcji oraz zalecenia neutralne dla Turcji i Rosji.

- Trzymamy się naszego ostrożnie pozytywnego przekonania, że ożywienie stanie się bardziej widoczne w drugiej połowie roku. To dobry rynek dla łowców okazji – napisano w raporcie.

Jak jednak przyznaje bank, krajowa giełda jest stosunkowo najbardziej wrażliwa na korektę związaną z obawami o zaostrzenie polityki pieniężnej Fedu, ponieważ należy do płynnych rynków. Na zachowaniu indeksów będzie także ciążyć debata nad kształtem reformy funduszy emerytalnych, tym bardziej, że ostatecznego jej kształtu spodziewać się można dopiero we wrześniu lub październiku. Spośród polskich spółek do grona 10 najlepszych okazji zaliczono jedynie BZ WBK, którego papiery wyceniono na 341 zł. Wśród zaledwie trzech spółek z regionu, które powinny pozostawać w tyle za rynkiem, znalazły się Lotos i LPP.

- Do zakupów warto wykorzystywać przejściowe spadki kursu Bogdanki i KGHM poniżej 100 zł oraz przecenę papierów PKN Orlen poniżej 40 zł – radzą specjaliści austriackiego banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane