NewConnect bije rekordy obrotów

Kamil Zatoński
opublikowano: 22-01-2010, 06:51

Gorący kapitał płynie na rynek alternatywny. Takiego handlu jeszcze tu nie było.

Rekord wartości handlu z ubiegłego tygodnia — 81,9 mln zł — nie uchowa się zbyt długo. Nie ma wątpliwości, że to osiągnięcie uda się szybko poprawić, bo po wczorajszej sesji licznik obrotów (suma od początku tygodnia) przekraczał 101 mln zł. Wzrost zainteresowania małymi, często spekulacyjnymi, spółkami można zauważyć także na głównym parkiecie. Indeks sWIG80 zachowuje się na ostatnich sesjach wyraźnie lepiej, niż WIG20 i mWIG40.

Od początku roku indeks małych spółek giełdowych urósł o blisko 6 proc., przy wzrostach pozostałych wskaźników o — odpowiednio — 4 i 2,7 proc. NC Index wystrzelił tymczasem o ponad 8 proc. Pod względem stopy zwrotu gwiazdami są Cerabud (+350 proc.), DFP (ponad 100 proc.), Rodan czy Fast Finance (wzrost po kilkadziesiąt procent). Ale uwaga inwestorów skupiała się na pięciu spółkach, które wyróżniły się pod względem wielkości obrotu.  

NewConnect bije rekordy obrotówNewConnect bije rekordy obrotów

Najchętniej handlowane spółki z NewConnect, to: Grupa PSW Holding, Aton HT, WDM, Eko Export i Euroimplant.

NewConnect bije rekordy obrotówNewConnect bije rekordy obrotów

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane