Czytasz dzięki

Nextbike Polska wymienia zarząd

AR
opublikowano: 12-06-2019, 14:14

Kilka tygodni po tym, jak zmienił się prezes dostawcy systemów bikesharingu, spółka powołała również nowego członka zarządu.

Rada Nadzorcza Nextbike Polska powołała Agnieszkę Masłowską na stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora Finansowego Spółki, informuje Nextbike Polska w komunikacie prasowym. Agnieszka Masłowska wcześniej związana była m.in. z E&Y, Grupą British Sugar i Harper Hygienics. Poprzednio pełniła funkcję członka zarządu w PEKAES, gdzie była odpowiedzialna za finanse i IT. Jest członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

- Nextbike osiągnął już taką skalę działalności – i wciąż dynamicznie rośnie – że niezbędne okazało się wzmocnienie zespołu i wewnętrznych procesów stosownie do potrzeb organizacji i naszych kontrahentów. Dzięki temu nasze usługi dostarczania i obsługi systemów rowerów miejskich będą na odpowiednim, oczekiwanym przez rynek poziomie – powiedział Paweł Orłowski, prezes zarządu Nextbike Polska. 

W kwietniu na stawisku prezesa spółki Paweł Orłowski zastąpił Roberta Lecha, który został odwołany przez Radę Nadzorczą. Paweł Orłowski od lat jest związany ze spółką jako udziałowiec LARQ S.A., wiodącego akcjonariusza Nextbike Polska.

- Czynnie uczestniczyłem w budowie struktur spółki na naszym rynku, promowaniu idei i zalet bikesharingu wśród włodarzy miast, użytkowników i partnerów biznesowych oraz uruchomieniu najważniejszych systemów rowerowych w naszym portfolio - mówił wówczas Paweł Orłowski. 

Nextbike Polska w tym roku chce zwiększyć flotę, którą zarządza, do ok. 24 tys. rowerów (pod koniec marca było ich ok. 18,1 tys.). 

- Spółka ma na koncie uruchomienie pierwszego systemu zagranicznego w fińskimi mieście Turku i wdrożenie największego systemu finansowanego komercyjnie dla PKN Orlen. Zarządzamy pierwszym w Polsce regionalnym systemem bike-train-bike „Rowerowe Łódzkie” i realizujemy największy w Europie system rowerowy w całości składający się z rowerów IV generacji wspomaganych elektrycznie – MEVO. Jestem niezmiernie dumny z tego, że byliśmy pionierami na polskim rynku ekonomii współdzielenia (sharing economy) – de facto współtworzyliśmy trend, który teraz przeżywa prawdziwy boom - uważa Paweł Orłowski. 

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie polska spółka, która działa na licencji niemieckiej firmy Nextbike, osiągnęła w I kw. tego roku przychody 20,8 mln zł, więcej o 258 proc. w stosunku do I kw. 2018 r. Miała przy tym 2 mln zł straty EBIDTA i 5 mln zł straty netto. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane