Nextbike w pół roku podwoił wartość

opublikowano: 13-06-2017, 10:57
aktualizacja: 13-06-2017, 11:02

Jesienią kilku inwestorów objęło 5,5 proc. akcji Nextbike'a za 3,6 mln zł, co oznaczało wycenę firmy na poziomie 65 mln zł. Teraz emisja ma wartość 6 mln zł, a oczekiwana cena implikuje kapitalizację na poziomie 126 mln zł.

Spółka po analizie deklaracji objęcia akcji w ofercie prywatnej ustaliła cenę emisyjną akcji serii C na 117,65 zł. Wartość emisji może więc wynieść 6 mln zł. Umowy z inwestorami będą podpisywane do 19 czerwca. Debiut na NewConnect planowany jest na okres wakacyjny.

Nextbike, którym kieruje Tomasz Wojtkiewicz, mierzy wysoko. Jednak zachodni konkurenci już wiedzą, że w Polsce da się zbudować duże i rentowne systemy. I liczą na to, że prędzej czy później złamią dominację spółki portfelowej Larqa.
Zobacz więcej

ŁÓDŹ TO NIE WSZYSTKO:

Nextbike, którym kieruje Tomasz Wojtkiewicz, mierzy wysoko. Jednak zachodni konkurenci już wiedzą, że w Polsce da się zbudować duże i rentowne systemy. I liczą na to, że prędzej czy później złamią dominację spółki portfelowej Larqa. ARC

- W ciągu ostatnich kilkunastu dni odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z potencjalnymi inwestorami - bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie spółką, czego efektem była kilkukrotna nadsubskrypcja zgłoszona w złożonych deklaracjach objęcia akcji. Pozyskane środki przeznaczymy na dalszy rozwój na rosnącym rynku miejskich systemów rowerowych. Będziemy startować we wszystkich przetargach, zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał rynku. Obecnie z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie kilkunastu postępowań na systemy, z których część powinna zacząć działać już wiosną przyszłego roku. Wśród nich jest m.in. system w Trójmieście, Chorzowie czy Bydgoszczy – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, spółki, która jest operatorem miejskich systemów rowerowych w 26 miastach i miejscowościach w Polsce.

Jej głównym akcjonariuszem jest giełdowe Larq.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nextbike w pół roku podwoił wartość