Nextbike ma licencję na rynki Norwegii, Finlandii i Islandii

opublikowano: 16-08-2017, 13:03
aktualizacja: 16-08-2017, 13:05

Nextbike Polska podpisał z Nextbike GmbH umowę wyłącznej licencji umożliwiającą dostawę i obsługę miejskich systemów rowerowych na terytorium Norwegii, Finlandii i Islandii.

Umowa licencyjna została zawarta na czas określony, od dnia jej zawarcia do dnia 31 grudnia 2027 r. z opcją jej przedłużenia o kolejne 10 lat.

- Uzyskanie licencji na działalność w krajach skandynawskich to dla nas strategicznie wydarzenie o ogromnej wadze. (...) Kraje skandynawskie i sąsiadujące z nimi – jak np. Finlandia – są w naszej ocenie atrakcyjnym regionem dla Nextbike z uwagi na: bardzo rozwiniętą dbałość o środowisko i idące za tym zapotrzebowanie na ekologiczne środki transportu, a także dotychczasową koncentrację rynku miejskich systemów rowerowych na wyłącznie największych aglomeracjach z pominięciem mniejszych miejscowości, gdzie zapotrzebowanie na systemy rowerowe również występuje. Wnikliwie analizujemy rynek i jeśli będzie ku temu okazja – a zakładam, że wkrótce takowa się nadarzy – jeszcze w tym roku wystartujemy w pierwszych zagranicznych przetargach – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nextbike ma licencję na rynki Norwegii, Finlandii i Islandii