Nextbike zamontuje rowery w woj. łódzkim

AR
opublikowano: 07-06-2018, 16:56
aktualizacja: 07-06-2018, 16:57

Nextbike Polska złożyło najlepszą ofertę w przetargu na system rowerowy w aglomeracji łódzkiej – poinformowała spółka.

Po wygranej przetargu w Trójmieście (na system rowerowy Mevo, który połączy 14 gmin i będzie jednym z największych Polsce), lider systemów bikesharingu w Polsce ogłasza kolejne zwycięstwo – w woj. łódzkim. Oferta NB Serwis, czyli spółki zależnej Nextbike Polska (firmy działającej w Polsce na licencji niemieckiego operatora bikesharingu), została uznana przez Urząd Marszałkowski za najkorzystniejszą w przetargu na realizację projektu „Rowerowe Łódzkie”. Samorząd województwa szukał firmy, która dostarczy, uruchomi, a następnie będzie zarządzać oraz kompleksowo eksploatować system roweru publicznego zintegrowany z siatką połączeń kolejowych aglomeracji łódzkiej.

NB Serwis zaproponowało rozwiązanie za ok. 24 mln zł, czyli o ok. 4 mln zł tańsze niż maksymalna kwota, jaką samorząd przeznaczył na projekt „Rowerowe Łódzkie” (ok. 28,5 mln zł). Jedynym konkurentem było BikeU - największy rywal Nextbike Polska na polskim rynku, który zaoferował budowę systemu za 28,5 mln zł. 

System „Rowerowe Łódzkie” ma być pierwszym w Polsce, który łączy dwa środki transportu, uznawane za najbardziej ekologiczne: rower na krótkim dystansie, a na długim dystansie – pociąg. Automatyczne wypożyczalnie dwuśladów mają być zlokalizowane przy stacjach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz obsługiwanych przez nią miejscowości. Miasto Łódź ma już własny system bikesharingu, w którym do dyspozycji mieszkańców jest 1540 rowerów i 154 stacji.

- Rosnąca popularność roweru miejskiego wśród użytkowników i włodarzy miast potwierdza, że bikesharing ma głęboki sens społeczny – mówi Małgorzata Dzięcioł, członek zarządu Nextbike Polska. Natowana na NewConnect spółka jest w trakcie szukania nowego prezesa. Kilka tygodniu temu zrezygnował z tej funkcji jej wieloletni szef Tomasz Wojtkiewicz. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu