NFZ hojnie płaci lekarzom rodzinnym

PAP
opublikowano: 22-07-2009, 06:26

Pomimo deficytu w kasie Narodowego Funduszu Zdrowia, lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) wiedzie się coraz lepiej - zauważa "Dziennik Polski".

Np. małopolski oddział NFZ w tym roku wypłaci im aż o 119 mln zł więcej, niż pierwotnie planował: w sumie będzie to 574 mln zł. A w przyszłym roku dostaną jeszcze więcej, bo aż 610 mln zł.

Zdaniem gazety, to efekt hojności prezesa centrali NFZ, który w październiku ub.r. postanowił, że lekarze rodzinni za leczenie pacjentów chorych na cukrzycę i choroby krążenia będą otrzymywać potrójną stawkę. Po to, aby odciążyli kolejki do diabetologów i kardiologów.

Czy jednak potrójna stawka za taką usługę nie jest rozrzutnością w sytuacji, gdy szpitale nie mogą się doprosić o zapłatę za wykonane zabiegi, a stacje pogotowia o fundusze na sfinansowanie pracy karetek? - pyta "Dziennik Polski" w dzisiejszej publikacji

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu