Nico Rosberg rozjechał Davos

Były mistrz Formuły 1 pojechał na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos i postawił na szczerość. Zachęcił innych, żeby odłożyli smartfony na bok.

Za nami kolejna edycja Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim kurorcie Davos. Konferencja przyciąga najważniejsze postacie światowej gospodarki, polityki, miliarderów i milionerów, ale także celebrytów, w tym aktorów i sportowców. Rozmowy nie mają końca. Nico Rosberg przywołał jednak uczestników do porządku.  

Zobacz więcej

Nico Rosberg po zdobyciu mistrzostwa

REUTERS/Ahmed Jadallah/FORUM

- Jest tutaj tak wielu ludzi z doskonałymi pomysłami, potem wszyscy odchodzą i nic się nie dzieje. Wszyscy patrzą na swoje telefony podczas paneli i nie słuchają - stwierdził Nico Rosberg podczas spotkania zorganizowanego w Davos przez agencję Bloomberg.  

Nie wiemy, jakie były reakcje słuchaczy, ale Rosberg zwrócił uwagę, że uczestnicy forum powinni zacząć przekształcać swoje słowa w konkretne czyny. Świat potrzebuje zmiany i odważnych ludzi.

Rosberg zdobył mistrzostwo Formuły 1 w 2016 r. startując w barwach zespołu Mercedes AMG Petronas. Po zakończeniu sezonu ogłosił, że rezygnuje z dalszego ścigania, czym zaskoczył wszystkich wokoło. Kierowca zdecydował się odejść na emeryturę mając nieco ponad 30 lat będąc na samym szczycie.  

Teraz jest inwestorem, który wykłada pieniądze na firmy technologiczne. Niemiec wsparł takie spółki, jak Lyft, który jest jednym z głównych konkurentów Ubera i należącą do Elona Muska firmę SpaceX. Agencja Bloomberg donosi, że w najbliższych dwóch tygodniach Rosberg pochwali się swoim własnym start-upem skoncentrowanym na „zielonych technologiach”.  

Podczas spotkania w Davos były mistrz F1 przekonywał także, że europejskie fundusze emerytalne powinny mieć prawo lokowania pieniędzy w bardziej ryzykownych inwestycjach, co pobudziłoby innowacyjność w regionie.  

Rosberg po zakończeniu kariery na torze zajął się biznesem, ale pomaga też starym znajomym. We wrześniu 2017 r. dołączył do zespołu reprezentującego Roberta Kubicę i przyczynił się do powrotu Polaka do świata Formuły 1.

Formalnie zakończył współpracę po tym, jak Kubica zdobył fotel kierowcy testowego Williamsa w poprzednim sezonie, co otworzyło drogę do miejsca w podstawowym składzie ekipy w tym roku. Rosberg i Kubica znają się od dziecka, jeszcze z czasów rywalizacji w kartingu.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu