Nie licz na więcej niż 3 proc.

Mateusz Gawin Bankier.pl
27-10-2015, 22:00

Finanse osobiste

Klienci banków, którzy szukają lokaty oprocentowanej lepiej niż na 3 proc., muszą nieco obniżyć swoje oczekiwania. Banki nie zaproponują im nic ponad to, nawet jeśli dołożą do lokaty dodatkowe konto osobiste i obłożą oprocentowanie dodatkowymi warunkami — wynika z rankingu serwisu Bankier.pl.

Szukający bezwzględnie najlepszego oprocentowania powinni skierować się do BOŚ Banku. W październikowym zestawieniu najlepiej oprocentowanym depozytem (na 3 proc.) została EKOlokata z Bonusem — oprocentowanie jest jednak dostępne tylko dla tych, którzy założą konto, wykonają co miesiąc transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę 300 zł i będą utrzymywać na koncie co najmniej 10 proc. wartości lokaty przez cały czas jej trwania.

Drugie miejsce należy do SK Banku i eLokaty24 oprocentowanej na 2,80 proc. Ta oferta dostępnajest jednak tylko dla nowożeńców. Niewiele mniej zaproponuje natomiast Getin Bank w ramach Lokaty na Szczycie. Gwarantując aktywne korzystanie z konta, bank premiuje klienta dodatkowym 0,1 pkt. proc. i w sumie depozyt jest oprocentowany na 2,75 proc.

Rezygnując z oferty wymagającej spełnienia dodatkowych warunków, trzeba się liczyć z obniżką oprocentowania lokaty o nawet 0,35 pkt. proc. Najlepszą lokatą w tym przypadku jest Lokata na Szczycie oprocentowana na poziomie 2,65 proc. Tyle samo zaproponuje także Idea Bank na Lokacie Stabilnej. Na drugim miejscu kolejne ex aequo — Lokata BIZ WIBOR BIZ Banku oraz Smart Lokata WIBOR Plus Banku Smart. Obie lokaty oparte są na oprocentowaniu zmiennym i obecnie wynosi ono 2,61 proc. Podium zamyka lokata internetowa Plus Banku (2,45 proc.). © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Gawin Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie licz na więcej niż 3 proc.