„Nie ma oznak formowania się bańki”

Marek Druś, cnbc.com
opublikowano: 15-03-2013, 11:33

...twierdzi amerykański sekretarz skarbu Jack Lew, komentując ostatnie wzrosty na rynkach akcji.

- Zawsze jest obawa, aby nie dotrzeć do punktu, gdzie pojawią się oznaki przyszłego kryzysu – powiedział Lew w CNBC. - Analizy, które widziałem, nie dają powodów aby się obecnie martwić – dodał.

Zobacz więcej

Jack Lew, fot. Bloomberg

Sekretarz skarbu przekonuje, że amerykańska gospodarka „idzie naprzód” oraz że poczucie zbliżającego się kryzysu w Waszyngtonie słabnie.

- Wciąż mamy mnóstwo do zrobienia, ale nie wydaje się, aby parto do wywołania kryzysu w sprawie limitu zadłużenia lub wydatków rządu. To pomaga – powiedział Lew.

Przyznał, że choć gospodarka USA wykazuje się odpornością i rośnie, to potrzebne jest większe tempo tego wzrostu i więcej tworzonych miejsc pracy. Choć umocnienie dolara w ostatnim czasie nie sprzyja amerykańskim eksporterom, to Lew podkreśla, że „mocny dolar jest w interesie Ameryki i taka nadal będzie nasza polityka”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Nie ma oznak formowania się bańki”