Nie ma szczepień, nie ma szkoły

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

Włochy zaostrzyły prawo dotyczące obowiązkowych szczepień dziecięcych w związku z epidemią odry — poinformował portal BBC.

Żeby brać udział w we wspólnych zajęciach, dzieci będą musiały się wykazać zaświadczeniem o szczepieniach. Odprawione ze żłobka lub przedszkola będą dzieci poniżej 6 roku życia. Rodzice starszych dzieci (6-16 lat), które nie mogą być pozbawiane prawa chodzenia do szkoły, jeśli poślą na lekcje niezaszczepione dziecko, ryzykują karą do 500 EUR. Dzieci mogą być też zawieszone w prawach ucznia. Zakres obowiązkowych szczepień obejmuje ospę wietrzną, polio, odrę, świnkę i różyczkę. Dziecko powinno być zaszczepione, zanim pójdzie do szkoły. Na uzupełnienie braków na liście obowiązkowych szczepień rodzice mieli czas do 10 marca, ale w związku z tym, że data wypadała w weekend, termin przedłużono do poniedziałku.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy