Nie ma szczepień, nie ma szkoły

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

Włochy zaostrzyły prawo dotyczące obowiązkowych szczepień dziecięcych w związku z epidemią odry — poinformował portal BBC.

Żeby brać udział w we wspólnych zajęciach, dzieci będą musiały się wykazać zaświadczeniem o szczepieniach. Odprawione ze żłobka lub przedszkola będą dzieci poniżej 6 roku życia. Rodzice starszych dzieci (6-16 lat), które nie mogą być pozbawiane prawa chodzenia do szkoły, jeśli poślą na lekcje niezaszczepione dziecko, ryzykują karą do 500 EUR. Dzieci mogą być też zawieszone w prawach ucznia. Zakres obowiązkowych szczepień obejmuje ospę wietrzną, polio, odrę, świnkę i różyczkę. Dziecko powinno być zaszczepione, zanim pójdzie do szkoły. Na uzupełnienie braków na liście obowiązkowych szczepień rodzice mieli czas do 10 marca, ale w związku z tym, że data wypadała w weekend, termin przedłużono do poniedziałku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy