Nie powinno być niespodzianki

Mariusz Zielke
19-02-2004, 00:00

Niższy zysk operacyjny i lepszy netto to wstępne wyniki Prokomu w 2003 r. Wszystko jest zgodne z oczekiwaniami — komentują analitycy.

Skonsolidowany zysk operacyjny grupy Prokomu spadł w 2003 r. do około 150 mln zł ze 187 mln zł w 2002 roku — podał wczoraj Reuters, powołując się na wypowiedź Dariusza Górki, członka zarządu gdyńskiego integratora. Zysk netto zwiększył się do około 100 mln zł z 78,9 mln zł.

— Podtrzymujemy prognozy, które podawaliśmy wcześniej — mówi Dariusz Górka.

Zgodnie z oczekiwaniami

Zdaniem analityków, wyniki są zgodne z oczekiwaniami.

— Nie różnią się od naszych prognoz, więc ani nie rozczarowują, ani nie wywołują euforii. 2003 r. był przełomowy pod względem podpisywanych kontraktów, ale korzyści z nich przyniosą dopiero kolejne lata. 2004 r. powinien być dla gdyńskiego Prokomu lepszy — komentuje Przemysław Sawala-Uryasz, analityk DM BZ WBK.

— Wynik operacyjny za ubiegły rok jest dokładnie taki, jakiego oczekiwał rynek. Wydaje mi się, że jest dobry. Trzeba pamiętać, że w 2002 r. był on podciągnięty przez dodatkowe, jednorazowe płatności z ZUS — powiedział Reutersowi Marek Paczuski, analityk CA IB.

Pełny raport za czwarty kwartał 2003 r. Prokom opublikuje 26 lutego.

Kontrakty w cenie

Według wcześniejszych raportów analityków DM BZ WBK, Prokom powinien osiągnąć w 2003 r. około 1,5 mld zł przychodów skonsolidowanych. W 2004 r. sprzedaż powinna zaś sięgnąć 1,9 mld zł.

— Prokom rozpoczyna rok 2004 z perspektywą pięciu nowych projektów o łącznej wartości 2,3 mld zł. PKO BP, PZU, CEPiK oraz kontrakty offsetowe będą zasilać przychody spółki przez minimum trzy lata, stanowiąc przy okazji bazę dla kolejnych projektów — oceniają analitycy DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie powinno być niespodzianki