Nie prześpij okazji! Łap kasę z UE

Agnieszka Jabłońska
opublikowano: 27-09-2010, 06:00

To ostatni dzwonek dla firm z Podkarpacia, Opolszczyzny i Pomorza na zdobycie dotacji z Regionalnych Programów Operacyjnych. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie. Wkrótce zajrzymy do województw małopolskiego i mazowieckiego.

Firmy z Podkarpacia mają ostatnią szansę by uszczknąć coś z 20 mln zł na tworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego: budowie laboratoriów i sieci współpracy z jednostkami naukowymi. Nabór w ramach działania 1.3 Regionalny system innowacji zakończy się bowiem 30 września. Najlepsze projekty dostaną do 400 tys. zł.

Na inne konkursy przyjdzie trochę poczekać. Najbliższy ruszy dopiero w maju 2011 r. W ramach działania 1.1 Wsparcie kapitałowe przedsiębiorczości firmy powalczą wówczas o bezpośrednie dotacje inwestycyjne. Przedsiębiorcy, którzy się nie załapią, ostatnią dostaną w maju 2012 r.

W województwie opolskim dla firm skapnie już tylko kropla dotacji. 15 października ruszy ostatni konkurs (poddziałanie 1.1.1 Wsparcie instytucji otoczenia biznesu). W jego ramach 3 mln EUR popłyną na rozbudowę i unowocześnienie klastrów, inkubatorów przedsiębiorczości, czy centrów technologicznych. Zwycięskie projekty dostaną od 80 tys. do 19 mln zł.

Posucha nad Bałtykiem

Źródełko z unijną kasą dla firm wysycha także na wybrzeżu. W województwie zachodniopomorskim do podziału między przedsiębiorców zostało już tylko 7,2 mln zł, na inwestycje związane z redukcję zanieczyszczeń (działanie 4.4 Ochrona powietrza). Konkurs ruszy w październiku, wystartują w nim mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Ta sama grupa firm o dotacje na specjalistyczne doradztwo, np. z zakresu opracowania strategii rozwoju, pozyskania zewnętrznego finansowania (poddziałanie 1.3.1) będzie mogła zawalczyć w grudniu.

Pomorskie ostatni konkurs (dla mikrofirm), w którym do podziału jest 3,6 mln zł zamknie 16 listopada. W ramach poddziałania 1.1.1 będzie można zdobyć do 100 tys. zł na rozbudowę przedsiębiorstwa lub rozszerzenie zakresu jego działalności.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu