„Nie szukajmy łatwych rozwiązań”

MD
opublikowano: 26-06-2012, 00:00

RYNKI

Rzecznik kanclerz Niemiec powiedział, że Angela Merkel jest zaniepokojona tendencją do szukania „łatwych rozwiązań” w walce z europejskim kryzysem zadłużenia, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Takim „łatwym rozwiązaniem” ma być dzielenie odpowiedzialności za długi, czemu Merkel jest przeciwna, wyjaśnił Steffen Seibert.

Zadeklarował, że rząd Niemiec dostrzega wagę problemów państw zmagających się z wysokimi kosztami pożyczania pieniędzy i szuka dobrego sposobu pokonania kryzysu.

— Kanclerz jest jednak zmartwiona, że tuż przed szczytem europejskim ludzie znów wyrażają gotowość realizacji przypuszczalnie łatwych rozwiązań, przede wszystkim życzenie współdzielenia należności — stwierdził rzecznik Merkel.

Seibert podkreślił, że jeśli rząd Niemiec sprzeciwia się takim pomysłom, to robi to na bazie europejskiego prawa i konstytucji Niemiec.

— Jednak także dlatego, że naszym najgłębszym ekonomicznym i politycznym przekonaniem jest, że odpowiedzialność i kontrola muszą iść ze sobą w parze — powiedział rzecznik kanclerz Niemiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu