Nie tylko dla uczniów

KZ
29-12-2005, 00:00

Fundacja edukuje zastępy przyszłych inwestorów giełdowych. Także dzięki nowej stronie internetowej.

Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego (FERK) w tym roku już po raz czwarty zorganizowała Szkolną Internetową Grę Giełdową. W sztandarowym projekcie bierze udział 9,4 tys. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych (to niemal dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji, zakończonej na początku tego roku), którzy inwestując wirtualne pieniądze w akcje największych i najbardziej płynnych spółek z warszawskiego parkietu, zdobywają pierwsze szlify na rynku kapitałowym. Nowością w grze jest etap, w trakcie którego młodzi inwestorzy będą mogli zaznajomić się z funkcjonowaniem rynku kontraktów terminowych.

Fundacja mocno postawiła także na edukację nauczycieli, organizując dla nich specjalistyczne warsztaty. Od przyszłego roku FERK będzie również wydawać kwartalnik dla nauczycieli. A już w tym roku z powodzeniem uruchomiono nową stronę internetową fundacji, z sekcjami dedykowanymi poszczególnym grupom odbiorców. Odwiedza ją średnio 8 tys. osób miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie tylko dla uczniów