Nie zjedli lunchu z powodu wina

DI, PAP
opublikowano: 28-01-2016, 22:00

Hasan Rowhani, prezydent Iranu, nie zjadł lunchu z Francoisem Hollande’em, prezydentem Francji, w paryskiej restauracji.

Spotkanie odwołano z powodu sporu o menu. Strona francuska nalegała na podanie potraw kuchni francuskiej oraz wina, a irańska żądała menu odpowiadającego zasadom islamu.

Francuzi stanęli na stanowisku, że menu „przyjazne dla Iranu” byłoby sprzeczne z republikańskimi wartościami Francji. Pałac Elizejski zasugerował zastąpienie lunchu śniadaniem, ale na to nie przystał Hasan Rowhani. Wcześniej Włosi zadbali o to, by nie było alkoholu na bankiecie wydanym na cześć irańskiego prezydenta.

Pozasłaniali nawet nagie rzeźby, żeby go nie urazić. Europejska podróż Hasana Rowhaniego ma służyć odbudowie więzi biznesowych i dyplomatycznych po zniesieniu międzynarodowych sankcji wobec Iranu w rezultacie porozumienia, ograniczającego irański program nuklearny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy