Niech rząd rozpocznie rozmowy

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych
opublikowano: 21-06-2007, 00:00

Zdaniem OPZZ

Zdaniem OPZZ

OPZZ w pełni solidaryzuje się z protestami pracowników ochrony zdrowia, w tym z manifestacją związkowców 19 czerwca br., i z akcją protestacyjną pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Przedstawiciele manifestujących złożyli w KPRM petycję do rządu i odbyli krótkie spotkanie z wicepremierem Przemysławem Gosiewskim, które nie przyniosło odpowiedzi na postulaty związkowców. W tej sytuacji zdeterminowani uczestnicy protestu zażądali spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim. Zgromadzeni przed KPRM manifestanci, w tym członkowie kierownictwa OPZZ, nie doczekali się spotkania z premierem.

Premier, chcąc uniknąć kontaktu z manifestującymi, spotkał się poza budynkiem KPRM z trzyosobową reprezentacją manifestantów, z których nikt nie miał upoważnień OPZZ do rozmów. W tej sytuacji część manifestantów pozostała pod budynkiem KPRM. 20 czerwca policja, używając siły, zepchnęła protestujące i oczekujące na premiera pielęgniarki spod budynku. To kolejne użycie policji przeciwko pracownikom. To również kolejne naruszenie przez rząd zasad dialogu społecznego.

Stanowczo potępiamy użycie przemocy przeciwko protestującym. Mimo dramatycznego rozwoju sytuacji w interesie pracowników i społeczeństwa OPZZ jest gotowe — wspólnie z pozostałymi centralami związkowymi — do podjęcia rozmów w sprawie służby zdrowia i sytuacji jej pracowników. Wzywamy rząd do natychmiastowego rozpoczęcia dialogu z pracownikami służby zdrowia.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

Polecane