Niedawny debiutant obniża prognozy

KZ, EBI
opublikowano: 17-01-2010, 13:11

Miesiąc temu GPF Causa pojawiła się na alternatywnym rynku. I już klapa: zarząd mocno obniżył prognozy wyników za 2009 r.

Plan zakładał, że Grupa Prawno-Finansowa Causa osiagnie w 2009 r. 7,6 mln zł przychodów i 2,35 mln zł zysku netto.

Tymczasem "w związku z przesunięciem na 2010 r. zamknięcia istotnych projektów (...) prognozy dotyczące wielkości przyhcodów,  a tym samym i zysku netto na 2009 rok nie zostaną zrealizowane" - czytamy w komunikacie.

Według nowych szacunków przychody wyniosą 1,2 mln zł, a zysk netto zaledwie 0,4 mln zł.

 "Jednocześnie w związku z przesunięciem finalizacji istotnych projektów na 2010 rok, Emitent przewiduje, iż prognozowane wyniki finansowe na 2010 rok (przedstawione w Dokumencie Informacyjnym) ulegną zmianie. Określenie stopnia zmiany prognoz będzie najwcześniej możliwe po zakończeniu I kwartału bieżącego roku obrotowego. W związku z czym najpóźniej do dnia przekazania raportu kwartalnego za I kwartał 2010 roku, Spółka przekaże stosowną informację do publicznej wiadomości" - czytamy w komunikacie.

Grupa Prawno-Finansowa Causa to firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi w zakresie pomocy w pozyskaniu kapitału na finansowanie rozwoju i wzrostu działalności oraz obsługi prawnej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Usługi spółki, której historia sięga 2004 roku obejmują: pośrednictwo w pozyskiwaniu kapitału przez rynek kapitałowy, wykup należności od klientów, doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, doradztwo w zakresie pozyskania kapitału na rynku niepublicznym oraz usługi prawnicze świadczone za pośrednictwem wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej – „Piejko, Szalbierz” Kancelarii Radców Prawnych sp. k..

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, EBI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane