Niedźwiedzia przysługa z USA

opublikowano: 17-07-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Otwarcie nowego tygodnia na największych zachodnioeuropejskich giełdach cechowało się sporą niepewnością. Objawiało się to w braku zdecydowania inwestorów. Dopiero po południu podaż mocniej zaakcentowała swoją obecność, spychając indeksy wyraźnie pod kreskę. Nerwowy przebieg miały też notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd, a następnie sam handel na rynku kasowym Wall Street. Nastroje popsuła publikacja rozczarowujących danych o sprzedaży detalicznej w USA, która spadła czwarty miesiąc z rzędu.

Spośród notowanych spółek udany dzień miał szwedzki bank SEB. Drugi pod względem wielkości kredytodawca w regionie bałtyckim zyskiwał ponad 7 proc. na wartości po publikacji zysków kwartalnych, które były lepsze od oczekiwań analityków, choć spadły w porównaniu z drugim kwartałem 2011 r. Powodów do zadowolenia nie mieli akcjonariusze Hennes & Mauritz, drugiej pod względem wielkości sieci odzieżowej w Europie. Mimo że szwedzki potentat odnotował w czerwcu 13-procentowy wzrost sprzedaży, analitycy oczekiwali wyższej dynamiki.

Znów skwaszone miny mogli mieć posiadacze akcji Nokii. Wszystko przez informację, że amerykański gigant telekomunikacyjny AT&T obniżył o połowę cenę modelu Lumia 900, który miał fińskiej spółce pomóc w odbudowie pozycji rynkowej. Decyzję wymusiła niespełniająca oczekiwań przy dotychczasowym poziomie cenowym sprzedaż smartfonu w porównaniu z iPhone’em i modelami z Androidem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niedźwiedzia przysługa z USA